Ocieplenie poddasza Katowice
Odpowiednie izolacja termiczna poddasza jest podstawą dobrego zabezpieczenia budynku przed ucieczkami ciepła i może pomóc zaoszczędzić nawet 30% energii. Zarówno przy budowie nowych domów, jak i podczas remontów starych budynków, należy zadbać o prawidłowe docieplenie poddasza.
W Celuterm świadczymy usługi z zakresu izolacji termicznej dachu skośnego i płaskiego, ocieplania stropów betonowych i drewnianych oraz stropodachów na terenie Katowic, ale także w całej Polsce. W swojej pracy stawiamy na najlepsze materiały izolacyjne, zapewniające użytkownikom komfort termiczny, a także ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając odpowiednią metodę izolacji oraz rodzaj i grubość ocieplenia.
Jeśli zależy Ci na skutecznym i nowoczesnym ociepleniu poddasza, skontaktuj się z naszym śląskim oddziałem. Celuterm - ocieplamy z pasją! Zobacz, jakie usługi mamy w naszej ofercie.
Sprawdź, czy jesteśmy tymi, których szukasz.
Zanim podejmiesz decyzję o ociepleniu poddasza - porozmawiajmy.
Czym ocieplić poddasze i dach? Poznaj naszą ofertę:
-
Natrysk pianką
Ocieplenia pianką PUR zapewniające skuteczną izolację poddasza.
Ocieplamy pianą: poddasza, strychy, hale, magazy, fermy drobiu i chłodnie.
-
Ocieplanie dachów z pustką
Mieszkasz w domu typu "kostka"? lub Masz pustkę w dachu?
Ocieplenie metodą wdmuchiwania jest rozwiązaniem dla Ciebie -
Izolacja celulozowa
Zależy Ci na skutecznej i ekologicznej izolacji?
Włókna celulozy to od 30 lat, skuteczne ocieplenie poddasza, sprawdzone min. w Szwajcarii, Austrii, Skandynawii i Kanadzie. -
Naprawa izolacji poddaszy
Zimno na poddaszu?
Jeżeli na poddaszu Twojego domu jest zimno zimą i gorąco latem - to coś jest nie tak.Kuna na poddaszu?
Jeżeli miałeś lub masz tego "gościa" na swoim poddaszu to potrzebujesz naprawić uszkodzoną izolację. Możemy Ci pomóc. Zadzwoń! -
Termowizja
Jeden obraz termowizyjny potrafi pokazać wiecej niż tysiąc słów.
Jeżeli podejrzewasz, że z izolacją Twojego poddasza jest "coś nie tak" - zaproś nas!
-
Ocieplanie stropodachów
Wykonujemy ocieplenia stropodachów wentylowanych metodą wdmuchiwania granulatu izolacyjnego z wełny mineralnej oraz granulatu celulozy.
Szukasz podwykonawcy?
Zadzwoń! Pracujemy bez niespodzianek. -
Wycena
Zapytani o to, ile kosztuje ocieplenie dachu lub poddasza, zwykle odpowiadamy: to zależy. Od wielu czynników, które bierzemy pod uwagę, przygotowując indywidualną wycenę dla klienta.
Wycena ocieplenia poddasza i dachu - Katowice
Koszt ocieplenia zależy od wielu składowych, a każda wykonywana przez nas usługa jest wyceniana indywidualnie.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące ocieplenia dachu i poddasza
Nasi klienci z Katowic i okolic często pytają, który rodzaj ocieplenia poddasza jest najlepszy. Zastanawiają się, czy lepiej wybrać natrysk pianką poliuretanową czy ocieplenie z celulozy, a może postawić na klasyczną izolację wełną mineralną. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników.
Przed realizacją każdej usługi dokonujemy oceny sytuacji, co pozwala nam dobrać najlepszą metodę ocieplenia oraz materiał izolacyjny. O co zapytamy każdego klienta?
- Jaki jest rodzaj dachu (płaski/skośny/stropodach)?
- Czy preferują Państwo ocieplenie zewnętrzne czy wewnętrzne?
- Czy dach/strop posiada już jakąś izolację termiczną? Jaki to materiał i jaka grubość?
- Czy izolacja ma pracować w specyficznych warunkach?
- Jaka jest konstrukcja modernizowanej przegrody budowlanej?
- Czy dach posiada pustkę wentylowaną lub niewentylowaną?
- Jakie są warunki ułożenia warstwy izolacji?
- Jaki jest rodzaj przegrody do ocieplenia (dach skośny/stropodach/dach z wiązarów/strop betonowy/strop drewniany/sufit podwieszany)?
- Jaka grubość ocieplenia jest możliwa do zastosowania?
- Czy chcesz osiągnąć konkretną wartość współczynnika przenikania ciepła po wykonaniu termoizolacji (np. w celu spełnienia wymogów WT)?
- Czy poddasze jest ogrzewane czy nieogrzewane?
Odpowiadając wspólnie na te pytania, jesteśmy w stanie doradzić odpowiedni do danej sytuacji materiał ociepleniowy.
Jaką metodę ocieplania wybrać?
W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, zalecimy odpowiednią metodę izolacji termicznej poddasza. Poznaj swoje potrzeby, odpowiadając na pytania:
- Czy zależy Ci na tym, by podczas upalnych letnich dni na poddaszu panowała przyjemna temperatura?
- Czy jest dla Ciebie ważne, by izolacja była szczelna, a budynek był pozbawiony mostków cieplnych?
- Twój budżet jest mocno ograniczony i chciałbyś ocieplić poddasze niskim kosztem?
- Zależy Ci na tym, by ocieplenie jak najdłużej zachowało swoje właściwości izolacyjne?
Gdy rozpoznamy Twoje potrzeby, dobierzemy idealną metodę izolacji poddasza.
Jakim materiałem ocieplić poddasze?
Przed wybraniem materiału izolacyjnego należy wziąć pod uwagę typ dachu, rodzaj konstrukcji poddasza oraz to, czy na strychu jest odpowiednia przestrzeń, gdzie można zamontować warstwę ocieplenia.
- Przy płaskich dachach, z niewielką pustką powietrzną pomiędzy stropem a zewnętrznym pokryciem dachowym, rekomendujemy wykonanie ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu izolacyjnego. Grubość ocieplenia dachu płaskiego z pustką jest ograniczona do wysokości tej przestrzeni, zatem warto wybrać materiał charakteryzujący się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, jak na przykład celuloza. Natomiast w przypadku, gdy przestrzeń pod dachem jest wysoka i umożliwia swobodne poruszanie się, możliwe jest ocieplenie powierzchni wełną mineralną w matach.
- Wełna mineralna w postaci granulatu będzie idealnym wyborem do ocieplenia stropu betonowego. Z kolei do izolacji starych stropów drewnianych polecamy celulozę.
- Przy poddaszach użytkowych, na których znajdują się pomieszczenia mieszkalne, a konstrukcja dachu nie jest zbyt skomplikowana (np. dach dwuspadowy), możliwe jest wykonanie termoizolacji pianką poliuretanową lub celulozą. Natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji zdecydowanie bardziej rekomendujemy natrysk pianką PUR.
- Ocieplenia strychu, czyli poddasza nieużytkowego, dobieramy odpowiednio do rodzaju izolowanej powierzchni. Skośny dach najlepiej ocieplić pianką poliuretanową, a strop pod nieogrzewanym strychem granulatem celulozowym lub z wełny mineralnej.
Które przegrody budowlane najlepiej ocieplić?
Kluczowe jest ocieplenie tych przegród, które oddzielają kondygnacje ogrzewane od nieogrzewanych. Zatem w przypadku poddaszy nieużytkowych rekomendujemy ocieplenie podłogi na strychu, czyli stropu nad ostatnią ogrzewaną kondygnacją. Zdarzają się przypadki, gdy nie jest to możliwe ze względów technicznych i wtedy stosujemy ocieplenie skosów dachu na nieogrzewanym strychu. W zależności od indywidualnej sytuacji dobieramy odpowiednią technologię wykonania izolacji: wełna mineralna w rolkach lub granulacie, natrysk pianką poliuretanową lub ocieplenie celulozą.
Na poddaszu użytkowym ocieplić należy połać dachową oraz strop do nieogrzewanej przestrzeni w szczycie dachu. W przypadku ocieplenia sufitów podwieszanych warto postawić na lekkie ocieplenie w postaci włókien celulozowych. Do skosów dachu na ogrzewanym poddaszu można wykorzystać natrysk pianką poliuretanową lub celulozę.
Wypełnij formularz, a nasi eksperci ds. ocieplenia skontaktują się z Tobą, aby omówić najlepsze opcje dostosowane do Twoich wymagań.