Naprawa izolacji dachu zniszczonej przez kunę
Bez ściągania płyt i dewastacji poddasza.
W jeden dzień i ze 100% gwarancją skuteczności.
Gdy na poddaszu zagnieździ się kuna, oprócz problemów z hałasem i nieprzyjemnym zapachem mamy też do czynienia ze znacznym spadkiem efektywności izolacji termicznej zainstalowanej na poddaszu.
Objawy uszkodzenia przez kunę izolacji poddasza:
- Na poddaszu zimą jest zimno a latem panuje nieznośny upał. Czasami po prostu nie można poddasza nagrzać do odpowiedniej temperatury, a czasami wymaga to tzw. “podniesienia temperatury na kotle” a co za tym idzie zwiększenia wydatków na ogrzewanie poddasza.
- Kolejnym objawem uszkodzenia ocieplenia poddasza przez kunę jest to że zaczyna “wiać z kontaktów”. Dzieje się tak dlatego, że drążąc tunele w warstwie ocieplenia z wełny mineralnej doprowadza do rozszczelnienia koperty budynku. Uszkodzona izolacja poddasza zaczyna być omywana z dwóch stron zimnym powietrzem a gdy dociera w okolice kontaktu elektrycznego to zaczyna z niego wiać.
- Innym objawem uszkodzenia izolacji przez kunę są tzw. “zimne skosy”. Na poprawnie ocieplonym poddaszu skosy z płyt g-k w dotyku powinny być ciepłe. Gdy skosy są zimne mieszkańcy odczuwają to jako promieniowanie chłodem powodujące dyskomfort. Owe “zimne skosy” są objawem omywania zimnym powietrzem izolacji poddasza z dwóch stron. Gdy tak się dzieje ocieplenie poddasza po prostu nie pracuje. To tak jakby nosić płaszcz 10cm od ciała.
- Następnym objawem uszkodzenia ocieplenia poddasza przez kunę jest pojawianie się ciemnych pasów (o szer. 4-5cm) i kropek. Dzieje się tak wtedy gdy zimne powietrze z powodu uszkodzenia ciągłości warstwy ocieplenia poddasza. Gdy omywa ono metalowy profil (który lepiej przewodzi ciepło/zimno) lub wkręty którymi mocowane są płyty g-k to zaczynają one działać jak radiator. Część płyty g-k bezpośrednio przylegająca do profilu lub wkrętu jest szybciej wychładzana a w jej obrębie powstaje punkt rosy. Skroplone mikrokropelki pary wodnej powodują otwarcie porów farby którą pokryta jest płyta g-k. Gdy kurz unoszący się konwekcyjnie wejdzie w otwarte pory a farba wyschnie pozostaje czarny ślad.
Jeżeli obserwujesz któryś z powyższych objawów lub wiesz, że miałeś/masz kunę na poddaszu i jeszcze nie wiesz jakie straty poczyniła skontaktuj się z nami.
Pomożemy Ci zdiagnozować i rozwiązać problem. Pomogliśmy już wielu klientom. Opinie o tym jak wygląda współpraca z nami oraz o efektach jakie przyniosła naprawa izolacji dachu możesz przeczytać i posłuchać tutaj.
W jaki sposób radzimy sobie ze zniszonym przez kunę ociepleniem poddasza?
Opracowana przez nas metoda naprawy izolacji poddasza bez ściągania płyt g-k pozwala w sposób mało inwazyjny i zwykle w ciągu jednego dnia naprawić uszkodzone przez kunę ocieplenie poddasza.
Metoda ta polega na wytworzeniu poduszki powietrznej pomiędzy płytą g-k a istniejącą uszkodzoną izolacją poddasza poprzez szereg otworów technologicznych o śr 83mm (ich ilość każdorazowo jest dobierana indywidualnie). Wtłaczane przez otwory powietrze uchodzi przez istniejące nieszczelności w izolacji poddasza a naddatek powietrza pod ściśle kontrolowanym ciśnieniem lekko podnosi istniejące ocieplenie delikatnie je kompresując (przez co polepszają się jego parametry cieplne).
Następnie w ten uchodzący strumień powietrza dozowany jest luźny materiał izolacyjny, który porywany przez strumień uchodzącego powietrza najpierw zatyka nieszczelności w istniejącej izolacji a następnie wytwarza dodatkową warstwę bardzo gęstej izolacji.
Po wypełnieniu przegrody materiałem izolacyjnym otwory są w sposób trwały dekowane wyciętymi uprzednio fragmentami płyty g-k. Gdy prace te wykonywane są pod nadzorem termowizyjnym metoda ta jest w 100% skuteczna a przy tym efektywna kosztowo. W praktyce efekt jest odczuwalny w ciągu 2-3 godzin po zakończeniu prac i wyrównaniu się temperatur w przegrodzie.
Zobacz efekty jakie daje naprawa izolacji poddasza
Obraz termowizyjny przed i po naprawie izolacji poddasza.
Stosowany przez nas do naprawy izolacji poddasza luźny materiał izolacyjny uniemożliwia kunie czyszczenie sobie futra w izolacji. Ponadto materiał ten posiada kwaśny odczyn którego kuny nie tolerują i dodatkowo wysusza im śluzówki. Z tego powodu w ciągu naszej 10 letniej praktyki naprawy izolacji poddaszy tą metodą nie spotkaliśmy się z przypadkiem aby kuna powróciła na tak docieplone poddasze. Jednak niezależnie od naprawy izolacji dachu, poddasze należy zabezpieczyć zabezpieczyć przed dostępem kuny. Zobacz jak najlepiej to zrobić.
Sprawdź czy jesteśmy tymi których szukasz.
Zanim podejmiesz decyzję o przyszłości Twojego dachu - porozmawiajmy.